rojyar
03 خرداد 1402 - 23:15

بیش از ۳۰۰ هزار سودانی به دلیل درگیری‌ها کشورشان را ترک کرده‌اند

رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد که بیش از ۳۰۰ هزار سودانی به دلیل درگیری‌ها به کشورهای همسایه پناه برده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آژانس فرانس پرس، «فیلیپو گراندی» رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد امروز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ ای در حساب توئیتر خود اعلام کرد که بیش از ۳۰۰ هزار نفر به دلیل درگیری‌ ها در سودان به کشورهای همسایه پناه برده‌ اند.

رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ادامه افزود: بسیاری از این پناهنجویان در چند روز گذشته از مرز کشورهای چاد و مصر عبور کرده‌اند.

«فیلیپو گراندی» با تاکید بر اینکه کمک‌ های اهداکنندگان به طرح پاسخ به پناهندگان در سودان همچنان ناکافی است، گفت: برای حمایت از کشورهای میزبان پناهندگان به منابع بیشتری نیاز فوری داریم.

در خبری مرتبط، سازمان بین‌المللی مهاجرت نیز پیشتر اعلام کرد: در نتیجه درگیری‌ ها میان نیروهای ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع سودان نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار سودانی مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌ اند که در این میان نزدیک به ۳۰۰ هزار سودانی به خارج از این کشور گریخته‌ اند.

از سوی دیگر، به گزارش وزارت بهداشت سودان تعداد کشته‌ های درگیری‌ های جاری میان ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع به بیش از ۷۰۹ تن رسیده است. همچنین در نتیجه این درگیری‌ ها بیش از ۵۴۲۴ تن زخمی شده‌ اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1236575